Академічний ліцей №2 Української міської ради Обухівського району Київської області

Керівник – ДИДИК ТАМАРА БОРИСІВНА

Адреса: 08720, Київська обл., Обухівський район, місто Українка, вул. Юності, 21

Електронна адреса: school2_ukrainka@ukr.net

Телефон: (04572) 2-10-99

Графік роботи: Пн.-Пт. 8.00-17.00, Сб.-Нд. вихідні

Історична довідка

 До 1900 року у селі Українка школи не було. Лише окремі багаті господарі посилали до школи своїх дітей у село Трипілля. У 1902 році відкрили однорічну школу грамоти, яка розмістилася в простій селянській хаті, а вчителем був церковний дяк. За навчання дітей батьки повинні були платити. Лише в 1905 році земство збудувало нове приміщення школи і відкрилось Злодіївське однокласне училище. Діти вчилися три роки (перша, друга, третя групи, або три класи). Був тільки один учитель, а учнів — біля 80. Перший учитель — Суриков Микита Микитович. Учні вчилися читати, писати, вивчали арифметику. Двічі на тиждень з Трипілля приходив піп, викладав Закон Божий. У школі існувала палична дисципліна. В 1908 році розширили приміщення школи, добудувавши дві класні кімнати, і все приміщення обклали цеглою. В школі стало працювати вже два вчителі.

У 1932 році затверджено єдину структуру загальноосвітньої школи: початкова, неповна середня і середня школа. До 1935 року в селі працювала початкова чотирьохрічна школа. У 1935/1936 навчальному році початкова школа переросла в семирічну. На той час у школі працювало 13 учителів та навчалось 260 учнів. У передвоєнні роки директором школи була Ганна Антонівна Барило. В роки Великої Вітчизняної війни окупанти пристосували приміщення Української НСШ під конюшні.

Село Українка визволено 8 листопада 1943 року. Директором Української НСШ з 1949 по 1959 рік працював Огарко Василь Гнатович, з 1959 по 1972 роки — Поповіченко Петро Панасович. Найбільше учнів було в 1955-1957 роках, більше 200. Учителів працювало 14-15 осіб.

30 січня 1962 року Рада Міністрів затвердила для будівництва ДРЕС майданчик на правому березі Дніпра між селами Трипілля і Українка. Великий обсяг робіт було проведено у робітничому селищі Українка. З роками збільшується кількість жителів, виникає потреба в будівництві нового приміщення школи, що згодом стала Українською середньою школою №2. Її будівництво розпочалося 22 листопада 1971 року БУ Трипільської ДРЕС та колективом колишньої сільської школи під гарячим керівництвом Поповіченка Петра Панасовича. І вже 25 серпня 1972 року міністр Освіти України приймав школу. На придбання навчального інвентаря та обладнання дирекцією Трипільської ДРЕС було виділено 178 тисяч карбованців. Найактивнішу участь у завозі навчального обладнання і його монтажі брали вчителі Якубін Борис Олександрович, Єрмак Микола Васильович, Сорокопуд Юзеф Євлампійович. Ветерани школи згадують цікавий момент будівництва шкільного спортзалу. За проектом спортзал мав бути односторонній, з одним баскетбольним щитом. Протилежний бік спортзалу планувався для сцени (передбачалось проводити тут загальні збори жителів селища). Коли вже будувалася перегородка для сцени, під час обідньої перерви, за відсутності прораба і на прохання патріота школи Поповіченка Петра Панасовича, при допомозі висотного крана була демонтована свіжопокладена стінка. Після обіду здивований прораб змушений був відмовитись від виконання проекту. Таким чином, на сьогоднішній день наш спортзал “повноцінний”, і юні спортсмени мають змогу грати в баскетбол на два щити.

У перший навчальний рік учнів було 850, учителів працювало 50 осіб. Першим директором Української середньої школи №2 став Дудка Григорій Корнійович, а завучем — Поповіченко Петро Панасович. Потім директорами були: Гитун Григорій Петрович, Яценко Василь Пилипович, Соколова Людмила Степанівна, Ахтирко Микола Васильович, Якубіна Людмила Петрівна, Гранкін Олександр Дмитрович. А з 2010 року школу очолює Дидик Тамара Борисівна. Протягом цього часу школа стала опорним закладом, потім реформована в спеціалізовану з поглибленим вивченням окремих предметів. А наразі це – Академічний ліцей №2 Української міської ради Обухівського району Київської області.